m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Sportowe wieści z Bąkowic

 

Mimo często pochmurnej jesieni sportowy sezon rozpoczął się na dobre. Kolejną zaliczoną imprezą był turniej piłkarski Żaków (klasy I – II) w Namysłowie. Zaprzyjaźniony klub NKS Start Namysłów zaprosił między innymi UKS Bzyk Bąkowice na turniej, który odbył się na orliku przy Szkole Podstawowej nr 3. Oprócz „Bzyka” i „Startu” przyjechały ekipy z Sycowa i z Brzegu. Pomimo niekorzystnej pogody dzieci i organizatorzy spisali się na medal, a UKS Bzyk Bąkowice zajął III miejsce ulegając pierwszym drużynom z Sycowa i Startu, ale wygrywając trzy pozostałe mecze. Wszystkie dzieci otrzymały puchary i dyplomy, a statuetkę Najlepszego Strzelca Turnieju otrzymał Jakub Andruszków z Bzyka Bąkowice.

W październiku odbyły się także zawody w halową piłkę nożną dzieci starszych, o mistrzostwo Gminy Świerczów. Były to także eliminacje do turnieju powiatowego. W kategorii dziewcząt wygrała drużyna z Dąbrowy wynikiem 1 : 0, natomiast w kategorii chłopców po zaciętym i emocjonującym meczu zwyciężyła szkoła z Bąkowic wynikiem 4 : 3. Wszyscy uczniowie otrzymali puchary, dyplomy i medale ufundowane przez Urząd Gminy Świerczów i Gminne Zrzeszenie LZS. Dzieciom gratulujemy sportowej postawy i życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach.    

 

                                                                                             Andrzej Piwowarczyk

wstecz